Warsztaty ekologiczne - Strońsko

23 i 24.05.2019r. kl. 1a,1b,2a,2b 3a,3b (og. 80 uczniów) wzięły udział w zajęciach pt.:"Czyste rzeki przyszłością naszej planety".Wyjazd, w którym uczestniczyli młodzi uczniowie naszej szkoły miał na celu przybliżenie zagadnień" wskazania źródeł i skutków zanieczyszczeń wód powierzchniowych, ze szczególnym uwzględnieniem rzek i sposobów ich ochrony. Miejscem zajęć był "Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki" w miejscowości Strońsko.Dzieci miały możliwość obserwowania nurtu rzeki oraz jej starorzecza. Podziwiały faunę ( m.in bociany, tracza nurogęś, żaby, ważki, szaraki,sarny) i florę (m.in. kaczeńce, żarnowce, grzebienie, jaskry polne, maki piaskowe, bagno zwyczajne). Słuchały treli słowika. Warsztaty pozwoliły pogłębić wiedzę przyrodniczą uczniów i uzmysłowiły im konieczność dbania o czystość naszej Planety.