Warsztaty terenowe - Załęcze Wielkie

W dniach 23 i 24.05.2019 r. odbyły się wyjazdy do Załęcza Wielkiego- Nadwarciańskiego Grodu w ramach projektu W.F.O.Ś.i G.W. w Łodzi. W zajęciach uczestniczyło 6 klas (Ia,Ib,IIa,IIb,IIIa,IIIb).

Tematyka zajęć "Warto żyć nad Wartą", pozwoliła wprowadzić oraz usystematyzować wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
   Uczniowie w oparciu o zwierzęta wskaźnikowe pozyskane z rzeki Warty badali stopień jej czystości.Zastanawiali się nad głównymi źródłami zanieczyszczeń wód powierzchniowych i w jaki sposób zapobiegać degradacji otaczającego nas środowiska.