Dotacja WFOŚiGW w Łodzi

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Promyka w Pabianicach uzyskała od WFOŚ i GW w Łodzi dofinansowanie w formie dotacji w ramach konkursu pn. „EDUKACJA EKOLOGICZNA W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019” na realizację projektu: „Czysta woda źródłem naszego zdrowia– program edukacji ekologicznej dla uczniów klas I –VIII”.

Wartość ogólna projektu wynosi 25 749,00 zł, z czego 22 770,00 zł pochodzi z dotacji WFOŚ i GW w Łodzi.

Dotacja obejmuje:

·        zakup pomocy dydaktycznych (np.: zestaw do badania wody, modele obiegu wody w przyrodzie, EKO-gry) oraz materiałów papierniczych wykorzystywanych podczas zajęć ekologicznych

·        dofinansowanie wycieczek i warsztatów terenowych w :

1.   Parku Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki

2.   Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi

3.   Załęczańskim Parku Krajobrazowym

4.   Sulejowskim Parku Krajobrazowym

5.   Ojcowskim Parku Narodowym

·        dofinansowanie warsztatów stacjonarnych prowadzonych przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” w Łodzi

·        zakup nagród na konkursy ekologiczne