„Szkoła z prawami dziecka” 2010-09-19

Polski Komitet Narodowy UNICEF

w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego nadał w czerwcu 2010r.
naszej szkole tytuł

„Szkoła z prawami dziecka”

W roku szkolnym 2009/2010 została zorganizowana kampania edukacyjna UNICEF z okazji przypadającej w 2009 roku 20 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego i najbardziej uniwersalnego dokumentu stanowiącego o prawach dziecka.
W ramach projektu na terenie naszej szkoły zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne poświęcone tematyce praw dziecka, przygotowano materiały informacyjne dla uczniów oraz zorganizowano uroczyste obchody Dnia Praw Dziecka. 20 listopada w całej Polsce, z okazji rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka pofrunęły w górę balony! Również z naszego szkolnego boiska. Dzieci uczestniczyły w obchodach Dnia Praw Dziecka na sali gimnastycznej, a o godzinie 12.00 w ramach ogólnopolskiej akcji „Balony do nieba” uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły wypuściły balony w powietrze. Kolorowe niebo symbolizowało prawa i wartości, które zawsze powinny być przestrzegane.
Koordynatorami projektu „Szkoła z prawami dziecka” w naszej szkole były mgr Beata Wolf i mgr Katarzyna Jagusiak.

CERTYFIKAT>>