Ratujemy i Uczymy Ratować

Już po raz kolejny w naszej szkole przystąpiono do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego – „Ratujemy i Uczymy Ratować”.  W dniu 13 stycznia przeszkoleni nauczyciele – pani  Kamila Myszka – Marcinkowska i pan Adam Krzoska, poprowadzili kolejny cykl szkoleń dla klas trzecich w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Cykl szkolenia obejmował:

1.   Przypomnienie teorii poprzez prezentacje  i omówienie.
2.   Następnie uczniowie oglądali  film animowany, w którym doktor Kręciołek w prosty sposób przypominał jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.
3. Po teorii przyszedł czas na wypełnienie testu sprawdzającego wiedzę. Dzieci z uśmiechem na ustach wpisywali poprawne odpowiedzi, mówiąc „test jest  łatwy” – takie słowa cieszą , ponieważ wtedy wiemy, że dzieci są odpowiednio przeszkolone.
4. Na zakończenie wszyscy uczestnicy szkolenia przystąpili kolejno do resuscytacja  krążeniowo – oddechowej.

Podczas zajęć dzieci wykazywały bardzo duże zaangażowanie i  chęć kontynuowania tego typu działań w kolejnych latach.