"Owoce w szkole" 2017-10-16

W bieżacym roku szkolnym nadal kontynuowana jest akcja "Owoce w szkole" , do której przystąpili uczniowie klas I-IV.
Program realizowany był już w latach poprzednich.

Program ten ma na celu:

• zachęcenie dzieci do spożywania większej ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych,

• podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zdrowego odżywiania w szczególności dzieci oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez działania edukacyjne realizowane w szkole.

W danym roku szkolnym program jest realizowany w II etapach obejmujących semestr, każdy trwa 10 tygodni. Trzy razy w tygodniu (poniedziałek, wtorek, czwartek) uczniowie otrzymują owoce i warzywa. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-III szkoł podstawowych, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w programie.

Produkty udostępniane dzieciom w ramach programu sładają się z jednego produktu owocowego i jednego warzywnego. Mogą to być: jabłka, gruszki, truskawki, marchewka, rzodkiewka, słodka papryka, soki owocowe, warzywne lub owocowo - warzywne.

Uczniowie z apetytem zajadają owoce, warzywa i wypijają soczki.

Na zdrowie!