"Jestem z Polski" 2019-11-17

Listopad to miesiąc, który nierozerwalnie łączy się z bardzo ważnymi, historycznymi wydarzeniami. Wiedzą o tym już najmłodsi nasi uczniowie i w związku z rozpoczynającymi się obchodami Święta Niepodległości, zaprosiły niecodziennego gościa – prezydenta naszego miasta - Grzegorza Mackiewicza. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Jestem z Polski", a jego celem było zapoznanie dzieci z wybranymi legendami opowiadającymi o naszej ojczyźnie. Czytać je miał oczywiście pan prezydent.
Mikołaj oraz Ignacy z kl. II b rozpoczęli spotkanie wierszem, opisującym piękno krajobrazów Polski.
Po przeczytaniu legend przez naszego gościa, dzieci przeprowadziły z nim konferencję, podczas której, pytały o jego pracę, hobby, uprawiany sport, a nawet... o ulubiony przedmiot w szkole i najlepsze miejsce na wakacyjny wypoczynek w Polsce.
Pan prezydent doskonale czuł się w towarzystwie naszych uczniów, nawiązał z nimi serdeczny kontakt i świetnie poradził sobie z przybliżeniem im legend oraz odpowiedziami na wszystkie, dociekliwe pytania.
Na zakończenie spotkania z młodszymi uczniami, prezydent otrzymał prezent w postaci swojego portretu, wykonanego przez niezwykle uzdolnioną plastycznie, Lilianę D. z kl. I b.
W drugiej części wizyty prezydenta udział wzięli starsi uczniowie z klas VII i VIII, których przedstawiciel, uczeń kl. VIII, Kajetan M, zaprezentował swój reportaż z rejsu po Morzu Bałtyckim organizowanego przez Pabianicki Klub Sportów Wodnych. Kajetan jest laureatem konkursu „ Polska leży nad Bałykiem”. Jesteśmy dumni z naszego ucznia i jego sukcesów, tym bardziej miło nam było, zaprezentować jego osiągnięcia przed naszym gościem.
Przygotowała: Maria Bryk- Malinowska