Czytelnicza Sztafeta Szkół

W dniu 17.10.2019 r.  w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach miała miejsce "Czytelnicza Sztafeta Szkół".

Przewodnim hasłem akcji było życie i twórczość Stanisława Moniuszko. Przybliżenie uczniom postaci wielkiego kompozytora wiązało się z uroczyście obchodzonym w naszym kraju Rokiem Moniuszkowskim.
Celem akcji było nawiązanie do treści patriotycznych, umacnianie więzi narodowych i propagowanie czytelnictwa, jako formy spędzania wolnego czasu.
W Sztafecie uczestniczyło 6 klas (4a, 4b,7a,7b i 8a ,8b).
Imprezę, z udziałem nauczycieli j. polskiego prowadziła Dorota Dauksza- szkolny bibliotekarz.