BIEJMY KOLEJNY REKORD. 2019-10-23

Powiat Pabianicki „Bił rekord”

Już po raz siódmy „Jedynka” była organizatorem „Bicia rekordu” w akcji WOŚP pod hasłem „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”.  W Hali Powiatowej w ciągu 30 minut, przedstawiciele pabianickich szkół, Urząd Miasta Pabianic , Służby Medyczne, Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna starali się jak najwięcej razy przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową. Przed całą akcją, ratownik medyczny Łukasz Marcinkowski przypomniał jak należy poprawnie przeprowadzać resuscytację, natomiast Pani Agnieszka Juraszek wychowawczyni klasy V a – instruktorka fitness, poprowadziła rozgrzewkę w celu rozgrzania wszystkich partii mięśni u naszych uczestników. Drużyna, która reprezentowała naszą szkołę była także z klasy V a. Wszyscy uczestnicy do zadania podeszli bardzo poważnie i profesjonalnie. Ubiegłoroczny rekord został POBITY – wykonano 2022 resuscytacji. Jesteśmy przekonani, że takie akcje uczą dzieci odpowiedniej postawy w sytuacji zagrażającej życiu.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję w 2020 roku !

Organizacją jak co roku od 7 lat zajęły się: Angelika Ziółkowska – Michułka, Kamila Myszka – Marcinkowska, oraz Dagmara Stępowska i Anna Grabarz