Zielona Szkoła Stronie Śląskie 2019

W dn.14-17 maja uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zielonej szkole w Stroniu Śląskim. Pod opieką p. Halinki, p.Marzeny oraz p. Adama uczestniczyli w atrakcyjnym, bogatym programie zaplanowanym dlanich przez wychowawców. Zwiedzali Afrykarium we wrocławskim ZOO oraz rynek wrocławski, Kopalnię Uranu, Muzeum Zabawek, Krainę Bajek, Park Narodowy Gór Stołowych. Błędne Skały, Minieroland oraz Twierdzę Kłodzko.

Afrykarium to największa atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na światową skalę oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu.W specjalnym budynku, kojarzącym się z arką Noego, oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom niemal domowe warunki, od oceanicznych głębi, przez plaże Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zamieszkują je m.on. zachwycające żółwie, kolorowe ryby, manaty hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń.

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój.
Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści p. przewodnik o różnych zabawach, poznawaly historię ich powstania oraz jak zmieniały się one z biegiem lat.

Park Miniatur „Minieuroland” w Kłodzku
 park miniatur, położony w KłodzkuNa jego obszarze o powierzchni ok. 20 tys. m² znajdują się miniatury budowli z terenów województwa dolnośląskiego oraz Europy i Ameryki Północnej.
Oprócz zabytków Wrocławia,Kłodzkaoraz Wałbrzycha znajdują się tu takie zabytki jak:

Łuk Triumfalny – Paryż
Fontanna di Trevi – Rzym
Big Ben – Londyn
Brama Brandenburska – Niemcy
Katedra Berlińska – Niemcy
Krzywa Wieża w Pizie i Baptysterium – Włochy
Zwinger – DreznoRatusz Praga – Czechy

Pogoda była różna, ale moc trakcji wynagrodziło nam to. Było aktywnie, pouczająco i wesoło.
Ztesknieni wracalismy do domu, aby zdać relację rodzicom.