Ogólnopolski Program „Uczymy dzieci programować”.

Już po raz drugi dzieciaki z mojej szkoły jako jedni z dwóch szkół w Polsce mogły uczestniczyć w Festiwalu Sector 3.0. Wszystko dzięki mobilnemu doradcy Sectora, mojej wspaniałej koleżance Emilia Grabowska. Na Festiwal udaliśmy się, tak jak rok temu do Centrum Nauk Kopernik w Warszawie, a tam uczestniczyliśmy w warsztatach z programowania robota Photon. W tym roku była ich pokaźna ilość, co dawało dzieciakom większe możliwości indywidualnego programowania tych wspaniałych robotów. Nie wspomnę już o przepysznym "Vipowskim" poczęstunku (tak go nazwały dzieci), bo faktycznie sprawiały takie wrażanie, że czują się jak „Gwiazdy z telewizji”, tym bardziej, że byli kilka razy nagrywani. Dziękuję zaprzyjaźnionej firmie, która w jednej trzeciej, już drugi raz, dołożyła finanse na pokrycie kosztów naszego transportu do Warszawy. Oby więcej takich wyróżnień dla naszych dzieci. Dziękujemy  raz jeszcze p. Emilii Grabowskiej za zaufanie i możliwości jakie daje naszym dzieciakom ze szkoły.

Ogólnopolski Program „Uczymy dzieci programować”.

K.Myszka Marcinkowska