Warsztaty terenowe - Strońsko 2019-05-12

W dn. 9 i 10.05.2019r. odbyły się wyjazdy na warsztaty terenowe do "Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki - Strońsko" - w ramach projektu WFOŚiGW w Łodzi. W zajęciach nt. "Czystość polskich rzek" uczestniczyli uczniowie kl. 1 - 3 (6 klas).

Dzieci  na spacerze podziwiały piękno nieskażonego przemysłem środowiska.
Dowiedziały się i utrwalały wiedzę dotyczącą środowiska nadrzecznego i sposobów jego ochrony. Słuchały odgłosów przyrody m.in. śpiewu słowika. Podziwiały dziko żyjące zwierzęta np. szaraki, bociany.