"Jak dawniej żyli ludzkie?" 2019-03-24

18 marca w klasie 2a odbyły się zajęcia nt. "Jak dawniej żyli ludzkie?". Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę przygotowaną przez wych. klasy, p. Marzenę i posłuchać opowiadania nt. zgromadzonych przedmiotów. Niektóre z nich mają ponad 100lat. Wśród eksponatów znalazły się: ręcznie wypłatane kosze do wypiekania chleba, sierp, zabytkowy mosiężny kałamarz, srebrny kaganek ze świecą, kanka na mleko, gliniany dzban na miód lub mleko, gliniany wazon oraz garnek na smalec lub masło, cynkowa tarka do prania ubrań, brzytwa, lampy naftowe, żelazka z "duszą ", drewniany hebelek do szatkowania kapusty, drewniane: łyżki, tyłuczki do ziemniaków, "koziolek" do śmietany, wałek do ciasta, stare młynki do mielenia. Pojawiły się mosiężne moździerz, aluminiowe łyżki wazowe, trzepaczka do ubijania piany. Uczniowie mieli możliwość także dotknąć niektóre z przedmiotów. To była z pewnością bardzo ciekawa lekcja.