CYBERZAGROŻENIA I BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Szanowni Rodzice!
Od 1 marca rozpoczęliśmy realizację zadań w ramach projektu „ Nowoczesna szkoła – lepszy rozwój dziecka – wsparcie efektywności nauczania w SP1 i SP8 w Pabianicach”.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Obok zajęć specjalistycznych skierowanych indywidualnie do uczniów, grupa nauczycieli oraz 329 naszych uczniów bierze obecnie udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa i zagrożeń w cyberprzestrzeni i bezpiecznego korzystania z TIK/ Technologie Informacyjno - Komunikacyjne/. Państwo, jako rodzice naszych podopiecznych, jesteście dla Nas Partnerami przy realizacji tego przedsięwzięcia, stąd załączone treści,  którymi chcemy się  podzielić w celu  poszerzenia  Państwa wiedzy, większego wyczulenia w trosce o dobro i bezpieczeństwo dzieci.

koordynator projektu
Angelika Ziółkowska- Michułka

Cyberprzemoc

Gdzie najczęściej spotykamy Cyberprzemoc?

Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży.

W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów!!!

Najkrócej można zdefiniować to jako przemoc z użyciem technologii informacyjnych i  komunikacyjnych.

Cyberprzemoc to prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi elektronicznych jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne i inne

Napastnicy prześladują swoje ofiary złośliwymi i obraźliwymi SMS-ami lub emailami. Bardziej drastyczną formą ataku jest sporządzanie witryn internetowych, wpisów na forach dyskusyjnych czy dręczenia przez komunikatory sieciowe jak Gadu-Gadu czy Tlen.pl

Poniżenie, strach, frustracja, społeczna izolacja i utrata poczucia własnej wartości –tego doświadczają dzieci będące ofiarami nękania. Efektem jest absencja w szkole, pogorszenie wyników w nauce, choroby, depresja, a czasem nawet próby samobójcze

Uczniowie często nie ograniczają się tylko do cyberprzemocy

wobec swoich rówieśników, ale także wobec osób dorosłych.

Pliki

Cyberprzemoc...