Ciekawa lekcja dla kolegów i koleżanek 2019-01-10

Ciekawa lekcja dla kolegów i koleżanek
Świąteczny czas przygotowań pysznych potraw i smakołyków zapoczątkował w grudniu
w klasie III b Michał Szen lekcją kulinarną . Zapoznał on rówieśników z walorami smakowymi
i odżywczymi różnych dań.
 Najpierw koledzy wzięli udział w pogadance na temat zdrowego sposobu spożywania posiłków. Przypomniał jakie korzyści i szkody dają nam poszczególne grupy żywności, takich jak nabiał, słodycze itp. Następnie uczniowie samodzielnie układali piramidę żywienia. Na koniec Michał zaserwował przepyszny żurek z kiełbasą. Ugotował go na zakwasie do barszczu, który samodzielnie przygotował w ramach dodatkowej pracy domowej. Pamiętał też o estetyce i wystroju stołu do którego wszystkich zaprosił.

Michałowi i jego mamie, która wspierała syna w pierwszych eksperymentach kuchennych, dziękujemy i gratulujemy! Smak zupy zachwycił tych, którzy jej kosztowali, a naszego Michała, amatora kuchni, jednogłośnie uznano Mistrzem!