Świąteczna wizyta w Domu Opieki Społecznej

Od kilku lat świetlica szkolna  współpracuje z Domem Opieki Społecznej przy ulicy Wileńskiej. Uczniowie odwiedzają pensjonariuszy prezentując różna inscenizacje. Tak też było i w tym roku. 7 stycznia uczniowie z naszej szkoły wystąpili z przedstawieniem świątecznym. Uroku dodał Taniec Aniołków i wspólne śpiewanie kolęd.

Stały kontakt młodzieży z pensjonariuszami domu opieki umożliwia zapoznanie z potrzebami ludzi starszych i chorych. Rozwija świadomość problemów społecznych dotyczących odpowiedzialności za osoby niesamodzielne, z powodu wieku lub choroby. Młodzi ludzie mają szansę na kształtowanie postaw prospołecznych- tolerancji i empatii, zdobycie umiejętności komunikowania się z przedstawicielami starszego pokolenia.

Wizyta wniosła wiele radości i dobra, zarówno mieszkającym tam osobom, jak i odwiedzającym uczniom.