"Integracja zaczyna się w sercu" 2018-12-10

4 grudnia 2018r. w Hali Powiatowej odbyła się już kolejna edycja Festynu Sportowego pod nazwą "INTEGRACJA ZACZYNA SIĘ W SERCU". Organizatorami były Angelika Ziółkowska-Michułka, Adam Krzoska n-le SP1 oraz Renata Mikołajczyk n-l SP8. Patronat honorowy objął Starosta Pabianicki Pan Krzysztof Habura a wsparcie finansowe otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Pabianic. Impreza ta uświetniła obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada na dzień 3 grudnia, a ponieważ termin festynu zbiegł się z obchodzonym w naszym kraju świętem Górnika, oprawa festynu i konkurencje były osadzone w tej tematyce.

Dzieci ze szkół integracyjnych Sp1, 8 ,9, 16 oraz Zespołu Szkół Specjalnych Nr 5 rywalizowały i bawiły się wspaniale. Podczas podsumowania mogły cieszyć się zdobytymi medalami i nagrodami.
Imprezę uświetnił pokazy akrobatyki i pokazy taneczne przygotowane przez uczniów SP1, SP8 i SP9.
Ogromne podziękowania kierujemy dla Wszystkich nauczycieli zaangażowanych w organizację tej wspaniałej imprezy

Gratulujemy i zapraszamy za rok!