Pasowanie na czytelnika

W dniu 5.10.2018r. odbyło się uroczyste "Pasowanie na czytelnika" uczniów kl. I a i I b.
  W ramach zajęć dzieci wykazały się wiedzą nt. poszanowania książki, różnic między biblioteką, a księgarnią, zasad kulturalnego zachowania się na terenie szkoły i w jej pracowniach.
  W drugiej części spotkania uczniowie wysłuchali fragmentu książki autorstwa Renaty Piątkowskiej- "Przygody gangu słodziaków-Co się stanie na leśnej polanie,czyli wesołe przygody". Odpowiadali na pytania dotyczące literackich bohaterów i ich zachowań.Odwzorowywali i upiększali postać myszki.Grali w grę planszową.
  Na zakończenie spotkania dzieci dostały pamiątkowe zakładki do książek i plany lekcji.
Zajęcia przygotowały i przeprowadziły: p.Dorota Dauksza (Bibliotekarz), p.Beata Wolf i p. Katarzyna Szczepaniak.