W dniu 18.10.2018 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie recytatorskim „Na złamanie języka”, który odbył się w Galerii „Ex Libris” Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uczestnicy wygłaszali wiersze z trudnościami artykulacyjnymi. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Kamieniak, Leon Kruczkowski, Franciszek Kisiel i Mikołaj Kozłowski. Wszyscy pokazali wysoki poziom  umiejętności operowania głosem i otrzymywali gromkie brawa. Należy  ich pochwalić za odwagę i  super  przygotowanie pamięciowe. Najlepszym okazał się Leon Kruczkowski z kl. III b, który zajął jednogłośnym werdyktem jurorów I miejsce. Zauważono też aktorki talent Mikołaja Kozłowskiego z kl. III b. Otrzymał on wyróżnienie.

Gratulujemy zwycięzcom!!!