Kwiaty dla bohaterów
Uczniowie klasy III b aktywnie włączyli się w obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień 9 listopada rozpoczęli patriotyczną lekcją, na której obejrzeli prezentacje przedstawiające czasy zaborów i walkę o wolną Polskę. Poznali postać marszałka Józefa Piłsudskiego i innych polskich bohaterów tamtych czasów. Ta ważna lekcja historii uświadomiła trzecioklasistom, czym jest ojczyzna i jakim wysiłkiem została odzyskana. Zaśpiewali piękną piosenkę o niepodległości i zaprezentowali projekty wykonanej przez siebie „Szkoły marzeń w wolnej Polsce”.
Następnie dzieci wraz z panią wicedyrektor Angeliką Ziółkowską – Michułką, wychowawczynią Ireną Łojek i panią Dagmarą Stępkowską wyruszyli pod Pomnik Niepodległości w Pabianicach, by złożyć wieniec z biało – czerwonych kwiatów i zapalić znicz oddając hołd wszystkim poległym w walce o naszą wolność. Uczniowie ubrani w szaliki i kapelusze w narodowych barwach przemaszerowali ulicami Pabianic niosąc własnoręcznie wykonane polskie flagi w kształcie serduszek.
Spotkali się z dużą życzliwością spotkanych pabianiczan, którzy nie szczędzili uśmiechów i pozdrowień.
Przygotowała: Irena Łojek