Wycieczka do Castoramy 2018-11-07

W dniu 5 listopada br. w ramach projektu WFOŚiGW w Łodzi uczniowie klasy III b wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach poglądowo – warsztatowych w łódzkiej Castoramie. Celem ich było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci w zakresie ochrony wody i zdobycie praktycznej wiedzy na temat sposobów oszczędzania jej, oczyszczania i uzdatniania do spożycia w warunkach gospodarstwa domowego poprzez stosowanie odpowiednich filtrów. Uczniowie dowiedzieli się o przydomowych oczyszczalniach i korzyściach jakie płyną z ich posiadania.
W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty prowadzone przez pana Eligiusza Jungowskiego specjalistę z Castoramy. Pod jego okiem dzieci samodzielnie wykonały karmniki dla ptaków. Pomimo zdobytej na zeszłorocznych zajęciach umiejętności posługiwania się młotkiem podczas łączenia elementów z drewna, zadanie okazało niełatwe i wymagało dużo wysiłku. Dzięki wskazówkom pana Eligiusza i pomocy nauczycielek wszyscy poradzili sobie świetnie. Teraz ptaki z najbliższego otoczenia naszej szkoły mogą czuć się bezpiecznie, nawet w najmroźniejsze dni nadchodzącej zimy.
Przygotowała: Irena Łojek