Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada br. w naszej Szkole odbyła się akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele ważnych wydarzeń, jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków. Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić  takie wartości jak: wolność,  niepodległość  i patriotyzm oraz przypomnieć tamte trudne czasy, wzbudzić w nas refleksję. Akademię rozpoczął występ uczniów  klasy II, którzy zaprezentowali się w przepięknie zatańczonym polonezie, nagrodzonym burzą oklasków przez publiczność. O godzinie 11:11 tak jak w całej Polsce cała społeczność szkolna zaśpiewała Hymn Polski. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku. Uczniowie klasy Vc przedstawili losy Polski okupowanej przez zaborców Rosję, Prusy i Austrię. Widzowie mogli przypomnieć sobie  Polaków walczących o wolność i niepodległość. Całość dopełniły pokazy slajdów ukazujących historię Rzeczypospolitej oraz sylwetki polskich bohaterów narodowych. Przedstawienie słowno-muzyczne skłoniło do refleksji na temat Ojczyzny i było wyrazem pamięci o tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.