"Uczymy dzieci kodowania i programowania " 2018-10-22

KODOWANIE Z TABLICĄ INTERAKTYWNĄ.

Nie tylko pierwszaki kodują w " Jedynce"!  5 października w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ” uczniowie klasy III a pod okiem P. Kamili Myszki-Marcinkowskiej uczyli się kodowania z wykorzystaniem tablicy interaktywne. w programie scratch. Po odkryciu wszystkich pól na tablicy ujrzeli kolorową żaglówkę. Następnie kodowali grupowo rysunek za pomocą kolorowych kubków na macie. Obrazek, który sami wymyślili, zakodowali, aby inne klasy mogły go odkodować. To była świetna zabawa! Już nie mogą się doczekać kolejnych godzin kodowania.