Zajęcia ekologiczne w PGE "Giganty Mocy" 2018-06-04

24 maja 2018 roku uczniowie klas 6a, 6b oraz 4c wzięli udział  w zajęciach ekologicznych oraz zwiedzali ekspozycję  w PGE „Giganty Mocy” w Bełchatowie. Podczas wyjazdu dzieci dowiedziały się czym jest węgiel brunatny i w jaki sposób powstał, jakie warunki musiały zaistnieć i ile czasu musiało upłynąć, aby mógł się wytworzyć, dlaczego właśnie w rejonie Bełchatowa powstały tak wielkie jego pokłady, czym różni się od innych form węgla i jak go rozpoznać. Uczniowie uświadomili sobie ,że eksploatacja bogactw naturalnych nieodłącznie (niestety) wiąże się z degradacją środowiska  (również bełchatowskiej kopalni nie ominęły te negatywne zjawiska), a spalanie węgla jest jedną z najbardziej zanieczyszczających środowisko metod produkcji energii.

Jednocześnie uczniowie poznali działania, które wprowadzamy w celu zminimalizowania strat w środowisku przyrodniczym, dowiedzieli się, czym jest rekultywacja, poznali różne jej kierunki oraz poznali gatunki roślin wykorzystywanych w tym procesie.