Rajd ekologiczny

5 czerwca 2018 r. uczniowie klas 4 -7 wzięli udział w rajdzie ekologicznym  w lesie miejskim Miasta Pabianic.  Podczas wędrówki po terenach zielonych wokół naszego miasta, dzieci rozwiązywały zadania przyrodnicze i ekologiczne, w których wykazywały się wiedzą na temat wpływu zanieczyszczeń środowiska na nasze zdrowie oraz uświadamiali sobie, że drzewa i zakrzewienia  tłumią hałas, pochłaniają C02 i zanieczyszczenia z atmosfery, produkują tlen oraz wydzielają fitoncydy, które powodują szybszą regenerację sił u ludzi.

Największą wiedzą wykazali się uczniowie klas: 4a oraz 6a. Gratulujemy!

Rajd był jednocześnie podsumowaniem projektu dofinansowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi „Czy pochłonie nas smog?”