Klub kodowania na Festiwalu SEKTOR 3.0 2018-05-30

Dnia 29 maja, 11 osobowa reprezentacja naszej „Jedynki” pojechała do Centrum Nauk Kopernik na Festiwal Sektora 3.0, (Największe w Polsce wydarzenie dotyczące wykorzystania nowych technologii). Od samego początku czekały na Nas liczne niespodzianki, a największą z nich był udział na żywo w Dzień Dobry TVN oraz spotkanie z Jurkiem Owsiakiem. Podczas transmisji nasze „dzieciaki” programowały z robotem edukacyjnym typu „Photon”, a jest to interaktywny robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Następnie uczniowie udali się na poczęstunek, który dał im energię na kolejne warsztaty pt. „Majsterkowanie”, wg. dzieci tworzenie własnych urządzeń było  bardzo twórcze i ciekawe. Trzecim zadaniem dla uczniów było „Kodowanie z Ozobotem”, a jest nim mały edurobot, którego można programować za pomocą kredki lub kodu na kartce. Po tylu atrakcjach udaliśmy się na spacer nad Wisłę i słodką przekąskę. To nasze pierwsze poważne kroki w programowaniu, ale zapewne nie ostatnie…  .

Koordynator Szkolnego Klubu Kodowania – Kamila Myszka - Marcinkowska