Wycieczka do Lasu Łagiewnickiego

W dniach 8,9,10 maja 2018 roku uczniowie klas I - III (7 klas) wybrali się na wycieczkę autokarową do Lasu Łagiewnickiego w Łodzi, której celem  było odbycie warsztatów ekologicznych dotyczących wpływu zanieczyszczonego powietrza na stan otaczającej nas przyrody.

Hasłem przewodnim zajęć było uwrażliwienie zarówno na piękno przyrody, jak i ocena stopnia degradacji środowiska naturalnego.

Dzieci miały możliwość obserwacji i eksperymentowania w dwóch miejscach: w lesie i terenie zielonym sąsiadującym z aglomeracją miejską (ruchliwa ulica, parking samochodowy). Uczniowie  poprzez podejmowanie szeregu działań dostrzegali różnice w stanie roślinności. Wypełniając przy pomocy nauczyciela kolejne zadania kart pracy rozpoznawali różne gatunki drzew i krzewów oraz poziom zanieczyszczeń badanej roślinności spowodowanych smogiem.