Zielona Szkoła - Stronie Śląskie

W dniach 8 - 11. 05. 2018. uczniowie klas IV - VI naszej szkoły uczestniczyli w "Zielonej Szkole". Miejscem docelowym naszego wyjazdu była Kotlina Kłodzka - Stronie Śląskie.

W pierwszym dniu pobytu oglądaliśmy Jaskinię Niedźwiedzią, podziwiając liczne stalaktyty i stalagmity pięknie wyeksponowane kolorowymi światłami.

Drugi dzień obfitował w równie niezapomniane wrażenia. Zwiedzanie z przewodnikiem Gór Stołowych - Błędnych Skałek, Kaplicy Czaszek w Czermnej, Sanktuarium Maryjnego w Wambierzycach. na zakończenie chwila relaksu w parku zdrojowym w Kudowie Zdroju.

Trzeci dzień wycieczki to Kłodzko. "Błądzenie" w labiryntach twierdzy obfitowało w zapierające dech w piersiach przejścia (nawet o wys. 90 cm, które musieliśmy przejśc "na kuckach"). Część naziemna fortyfikacji i kłodzka starówka zachwycały kunsztem architektonicznym. Relaks w Domu Zdrojowym Św. Wojciecha w Lądku Zdroju pozwolił nam na degustację tamtejszych wód.

Czwarty dzień - dzień powrotu, to Kopalnia Złota i Arszeniku w Złotym Stoku. Zwiedzanie krętego labiryntu podziemnych sztolni składało się z licznych niespodzianek min.: najwyższy 8 metrowy podziemny wodospad czy wyjazd na powierzchnię kolejką "Pendolino"

Podczas wyjazdu nie zabrakło też czasu na zabawę na powietrzu, po powrotach do ośrodka.

Wróciliśmy do Pabianic pełni wrażeń, nabytych nowych wiadomości, z przekonaniem, że Polska to kraj ciekawy i wart zwiedzania.