Festiwal Piosenki Religijnej

11 maja odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Religijnej. Celem Festiwalu było upamiętnienie wielkiego Polaka - św. Jana Pawła II z okazji zbliżającej się rocznicy jegu urodzin, która przypada 18 maja.Gościem honorowym był Ks.Proboszcz parafii NMP - Józef Kapias.

W Festiwalu wzięło udział 9 szkół z terenu miasta i gminy: SP nr1, SP nr3, SP nr 5, SP nr 13, SP nr 16, SP nr 17, Sp im. sw. Wincentego a Paulo, SP w Piątkowisku i SP w Bychlewie. Wszyscy uczestnicy byli przygotowani na wysokim poziomie. O wygranej decydowała ilość punktów przyznana przez jury.

Skład jury ; członkowie: panie wicedyrektor Szkoły Muzycznej - Agnieszka Wieczorek i Joanna Janczyk-Wajman, księża z parafii NMP: Jan Pracki i Maciej Mroczek, przewodniczącą była nasza pani wicedyrektor Angelika Ziółkowska - Michułka.

W kategorii zespół I miejsce zajęła SP nr 13 i SP w Bychlewie, II miejsce SP nr1, III miejsce SP im. św. Wincentego a Paulo.

W kategorii solista I miejsce SP nr 13( Maria Skura) i SP w Piątkowisku (Oliwia Michalak), II miejsce SP im. św. Wincentego a Paulo ( Karolina Stępień), III  miejsce SP nr 16 (Martyna Olkusz). Wyróżnienie otrzymała SP nr 5.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w tym Festiwalu. Mamy nadzieję, że stanie się on już tradycją naszej szkoły.