Raport z projektu UNICEF 2017/18

Raport z projektu edukacyjnego UNICEF ,, Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach.

W tym roku szkolnym 2017/18 postanowiliśmy również dołączyć do nowego projektu edukacyjnego UNICEF i zaangażować się w pomoc dzieciom w Syrii.

Celem Projektu Edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” było:

·         Pokazanie uczniom jak wojna wpływa na życie dziecka,

·         Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,

·         Zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii.

Realizacja projektu była przewidziana w semestrze zimowym roku szkolnego 2017/2018. Jako szkoła zobowiązaliśmy się przeprowadzić akcję do 25 marca 2018 roku.

a)  zarejestrowaliśmy szkołę  jako uczestnika projektu  27 października ,

b) materiały dla koordynatorów projektu  otrzymaliśmy pocztą do szkoły w listopadzie ,

c) po zrealizowaniu projektu szkoła zobowiązała się dokonać wpłaty zebranych funduszy na konto zbiórki w terminie do 31 marca 2018 roku oraz złożenia raportu.

Przebieg projektu:

Udział w projekcie edukacyjnym rozpoczęliśmy od akcji informacyjnej o przystąpieniu szkoły do projektu na stronie www  oraz umieściliśmy plakat na terenie szkoły otrzymany od UNICEF.

14 grudnia 2017r Samorząd Uczniowski zorganizował   Kawiarenkę Szkolną, przygotowaną  przez   kl. IV c i ich rodziców. Dochód ze sprzedanych ciast i ciastek zostały przekazane na projekt edukacyjny UNICEF  ,,Spraw ,aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Następnie uczniowie  i pracownicy szkoły uczestniczyli w przeprowadzanej zbiórce finansowej, która trwała do końca stycznia 2018r . Zebrane środki  finansowe w wysokości 400zł  wysłaliśmy na podane konto UNICEF.

Jako kolejny element projektu nasi uczniowie zostali zapoznani na zajęciach przez nauczycieli wychowawców i koordynatora z trudną sytuacją dzieci w Syrii. Zajęcia były wzbogacone materiałami filmowymi otrzymanymi od UNICEF, dzięki którym dzieci mogły zobaczyć jak wojna wpływa na życie ich rówieśników w kraju dotkniętym wojną.

Projekt UNICEF na pewno przyczynił się do uwrażliwienia dzieci na krzywdę innych oraz do kształtowania postawy zaangażowania społecznego.

Koordynator projektu – Beata Wolf