Wyjazd do "Gigantów Mocy"

W dniach 4, 5 i 6.04.2018 r.klasy I-III (7 klas) z naszej szkoły brały udział w wyjeździe do Miejskiego Centrum Kultury- "Giganty Mocy" w Bełchatowie.

Celem zajęć było zdobycie wiedzy nt."Rekultywacja terenów pokopalnianych poprzez zalesianie sposobem na oczyszczanie atmosfery w naszym regionie".
  Wizyta odbywała się w dwóch etapach:
*zwiedzanie interaktywnej wystawy połączone z możliwością dotykania eksponatów, zabawy modelami, zaznajomienia się wirtualną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością naszego regionu.
*warsztatach dostosowanych do wieku uczniów "Misja czysta emisja" i "Moc ogniw połączonych".Dzieci, poprzez odpowiadanie na pytania o powietrzu i ekologii, oglądanie doświadczeń, wykonywanie prac technicznych (maski przeciwsmogowe) i plastycznych (świat w smogu i bez niego) miały możliwość utrwalenia i wzbogacenia nabytej dotychczas wiedzy.
Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji projetu WFOŚiGW w Łodzi.