Pożegnanie zimy! 2018-03-21

21 marca 2018 r. uczniowie z klasy 1b i panie: Halina Kałużna, Ewa Górna oraz Anita Sieradzka postanowili przywołać wiosnę i wyruszyły ze szkoły nad rzekę by utopić Marzannę. Słomiana kukła została zrobiona przez uczennicę naszej klasy oraz jej mamę, z ekologicznych materiałów. Po dotarciu na miejsce Marzanna została podpalona i wrzucona do rzeki Dobrzynki. Popłynęła nurtem rzeki. Na pożegnanie dzieci wyrecytowały wiersz o Marzannie, następnie wszyscy udali się z powrotem do szkoły by narysować zatopienie słomianej panny. Mamy nadzieję, że już do nas w tym roku nie wróci i zapanuje wokoło wiosna.